YATIRIMCILAR İÇİN

Gayrimenkul Yatırımında Yükseliş

Tipik maliyetler olmadan Akdeniz yaşam tarzını arıyorsanız, doğru yere geldiniz. Forbes tarafından 2021 yılında onaylandığı üzere Kuzey Kıbrıs, şu anda her zamankinden daha sıcak bir emlak piyasasına sahip olan 1 Numaralı Sahil Satın Alma yeri olarak yer almaktadır. Türk Lirası’nın değer kaybetmesi, emlak değerlerinin ve kira gelirlerinin Euro ve GBP cinsinden sürekli artması ile birleştiğinde, Kuzey Kıbrıs’a stratejik yatırım yapmak en uygun seçenek olarak ortaya çıkıyor. Akdeniz rüyasını rakipsiz bir değerde yaşarken, sahil mülkiyeti, değerlenen mülk değerleri ve para birimine dayalı kira gelirinin ödüllerini toplayın.

Yasal Çerçeve

Kuzey Kıbrıs, AB’nin resmi bir üyesi olmayan tamamen ayrı bir hükümet olmasına rağmen, AB ile belirli ticari ve ekonomik düzenlemelerden yararlanmaktadır. Kuzey Kıbrıs’ın Euro bölgesi olmaması nedeniyle daha önce caydırıcı olarak algılanması, uluslararası mülk alıcıları için önemli bir avantaja ve satış noktasına dönüşmüştür. Elverişli vergi ortamı ve kolay oturma izni verilmesi nedeniyle Kuzey Kıbrıs, gayrimenkul alanında uluslararası yatırım alma konusunda popüler bir yer haline gelmiştir.

Yaşam Tarzı Ve Güvenlik

Dünyada nadiren daha güvenli ve huzurlu bir yer keşfedilebilir, farklı uluslardan sakinler ve turistler için dingin bir sığınak sunar. Dünyanın en güvenli ilk 5 ülkesi arasında yer alan Kuzey Kıbrıs, zengin tarihi dokusu ve mutfak lezzetleriyle iç içe geçmiş bir Akdeniz yaşam tarzı sunmaktadır. Yılda 300 günden fazla güneş ışığı alan ve tüm tercihlere yönelik bir dizi aktivite sunan bölge, her bireye hitap etmektedir. Maceraperest ruhlar yamaç paraşütü ya da 5 parmak dağlarının nefes kesici patikalarında yürüyüş gibi aktif uğraşlarla kendilerini şımartabilirken, diğerleri yerel çiftçi pazarlarını keşfedebilir, ardından sahil kenarındaki bir balık restoranında kısa bir mola verebilir ya da bir zamanlar Shakespeare’in Othello’suna ilham kaynağı olan tarihi öneme sahip yerleri ziyaret edebilir. Kuzey Kıbrıs’ta atılan her adım, adanın sürekli büyüyen benzersizliğine katkıda bulunan çok sayıda medeniyetin hüküm sürdüğü yüzyıllar boyunca süren bir tarih yolculuğudur.

Yükseköğretim, Turizm Ve Altyapı:

Gayrimenkulün ötesinde, Kuzey Kıbrıs’ta gelişen iki sektör daha bulunmaktadır: yüksek öğrenim ve turizm. Bölge, dünya çapında akredite üniversiteleri, zengin 5 yıldızlı otelleri, canlı kumarhaneleri ve birinci sınıf sağlık turizmi tesisleriyle dünya çapında tanınmaktadır. Bunun yanı sıra, hızla ilerleyen bir altyapı, artan talebi ve artan nüfus ve turist sayısını karşılayacak şekilde uyarlanmaktadır. Bu sektörlerin önemli ölçüde büyümesi, doğal olarak emlak değerlerini yükseltmekte ve Kuzey Kıbrıs’ta sürdürülebilir ve kazançlı bir gayrimenkul yatırım ortamı yaratmaktadır.